Home / Evde Ek iş / Evde Tespih Cilalama işi

Evde Tespih Cilalama işi

Evde yapılabilecek işlerden birisi de Evde Tespih Cilalama işi dir. Özellikle hac dönemlerinde çokça satın alınan tespihleri hac ve umre ürünleri satan firmalar çok fazla yaptırıyor. Yurt dışı menşeili ürünlerin çok tercih edilmemesi neden ile artık tespihler evlerde dizilip satılıyor.

Yapılacak iş çok basit boncukları dizip imame ve püskülü takılıp hazırlanıyor. 12 li paket haline getirilen tespihler satışa hazır. Firmalar boncukları kg ile alıp tüm sarf malzemelerini size veriyor bitmiş olarak alıyor. Birim fiyat çok cüzzi gözükse de yekünde iyi bir para kazandırıyor.

Umre ve hac ziyaretinden gelenlerin eş dost ve akrabalarına hazırladıkları hediyeliklerin içinde tespih yerini alıyor. Sanılanın aksine hediyeler kutsal topraklardan alınmıyor. Türkiye’den temin ediliyor. Bunun için de hac ve umre ürünleri satan firmalar çok fazla tespihe ihtiyaç duyuyor.

Evde Tespih Cilalama işi

Tespih cilalama işinden aylık 1000-1500 TL para kazanmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken yorum kısmına iletişim bilgilerini yazmanız. İhtiyacı olan firmalar sizinle iletişime geçecek ve çalışmaya başlayacaksınız. Kilogram olarak getirilen boncukları ve dizme ipini itinalı ve sağlam bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Ayda bir kez veya yoğunluk olan dönemlerde haftalık olarak teslimat yapmanız gerekecek. Anlaşmanıza bağlı olarak ya siz teslim edeceksiniz yada onlar gelip sizden ürünleri teslim alacaklar.

Bunun dışında yapılabilecek evde ek iş arıyorsanız, kategorilerden diledğiniz iş seçimini yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

Evde Tespih Cilalama işi Nasıl Yapılır

Bir nevi vernik gibi düşünebiliriz. Vernik nasıl ahşapları parlatıyor ise, cila ilede tesbihler parlatılacaktır. El yapımı tesbihlerin işlemesi zor olduğu için, bu işi yapan usta hem tesbih ile uğraşıp hemde cilalamasını aynı anda yapamadığı, yapsada zaman kaybı yaşayacağı için, bu işi evlere ek iş olarak vermektedir.

Aile olarak ve ya ekip olarak alacağınız işlerde çok daha fazla kazanabilirsiniz. Tespih cilalama işi hem kolay hemde eğlenceli bir iştir. El hakimiyeti gerektirmesinin dışında herhangi bir zorluğu bulunmaz. Birden fazla firma ile de çalışabilirsiniz. Size ulaşacak olan firmalara işi zamanında ve eksiksiz teslim etmeniz önemli bir husustur. Tespih dizerken kırık, yamuk, deliği olmayan boncukları ayırıp iş verene teslim ederseniz firesinin ne kadar olduğunu görmeleri açısından kolaylık sağlamış olursunuz.

Kullanılan tespih ipi özel olup çok sağlam bir iptir birleştirme kısmına düğüm atıp kalan kısmı yakmak sureti ile sağlam bir iş çıkarmış olursunuz.

Evde Tespih Cilalama işi Başvuru

Alt kısımdan bu iş için başvurunuzu yapabilirsiniz. Ankara, bursa, mersin, adana, burdur, konya, nevşehir, adapazarı illerimize elden teslim olacaktır. Farklı illerden bu işi yapmak isteyen arkadaşlara ise kargo yada kurye yolu ile gönderimi yapılacaktır.

Hakkında iskur

31 Yorumlar

 1. İstanbul kartalda oturuyorum nisan ayında düğünüm var işsizim ve aileme çok yük olduğum için ihtiyaçlarımı karşılayabilmem için bu işe ihtiyacım var günde 7 8 saatimi ayırabilirim 2 kişiyiz lütfen geri dönüş sağlayın

 2. merhabalar istanbul çekmeköy bölgesinde ikamet ediyorum . işe ihtiyacım var geri dönüşünüzü bekliyorum hayırlı günler …

 3. Evde yapila bilecek is ariyorum Erzurum oltuda oturuyordum 3 sene evde tesbih yaptim yarma kakma ve benzer isler erzurum merkeze tasindigim icin zor oluyor her turlu is yaparim

 4. Kirikkale de yaşıyorum severek yaptığım bir iş deneyimliyim dönerseniz sevinirim ihtiyacım var.

 5. Merhaba evde ek iş yapmak istiyorum
  2 kisi yapmayi dusunuyoruz
  GİRESUN/TIREBOLU da ikamet ediyoruz
  Şimdiden tesekkurler

 6. Bu işi yapabilirim çok ihtiyacım var

 7. yunus yıldız

  adanada oturuyorum. bu işe ihtiyacım var.

 8. istanbul avcılardayım … daha önce sabah gazetenin promuosyon işini hem yapıp hem dağitimi yaptım… hangarın babet işlerini yaptım… dantel temizleme işi… süpriz yumurta işi… filtre işi yaptım… ekibimde var dükkanda müsait… teşekkür ederim şimdiden …

 9. Evde ek iş yapmak istiyoruz Ankara da yasıyoruz

 10. Konya Selçuklu da ikamet etmekteyim
  Eşim ile beraber tam gün olarak bu işi yapmak istiyoruz . Hafta sonları çocuklarım dahil 4 kişiyiz
  Dönüş yaparsanız sevinirim çok ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir